• Spell and tell

     • V pondelok 28. 10. 2019 sa tím v zložení Karin Puváková, Emma Ganobčíková a Samuel Hutta zúčastnili na regionálnej súťaži v anglickom jazyku SPELL and TELL na Gymnáziu J.B.Magina vo Vrbovom. Na súťaž ich pripravovala Mgr. Zuzana Vienerová. Všetci traja súťažiaci sa snažili, ďakujeme im za reprezentáciu a prípravu na súťaž. Skončili na 5. mieste z 9 družstiev. 
      FOTOALBUM

     • Výtvarná súťaž

     • P. uč. Mgr. Katarína Červeňanská zapojila žiakov 7. a 8. roč. do regionálnej výtvarnej súťaže Príroda, životné prostredie a deti. Z prác vvybrala 10 najlepších a zaslala do Trenčína do centra súťaže. Súťaž porida Trenčianske osvetové centrum. Uvidíme, či niektorá z prác porotu osloví a získa jednu z 5 cien alebo bude vybraná na výstavu.

     • Začal "Matematický oktagon"

     • Koncom októbra začala na našej škole školská matematická súťaž "Matematický oktagon". Súťaž je tímová, bude mať 8 kôl a prebieha raz do mesiaca po vyučovaní. Hrá sa o ceny v hodnote 100 €. Do súťaže sa zapojilo 5 tímov z 5., 6. a 7. roč. a amjú za sebou už riešenie úloh 1. kola.

     • Futsal starších žiakov - predkolo

     • V piatok 25. 10. 2019 sa 9 našich žiakov vybralo s p. uč. Ostrovským na predkolo vo futsale do blízkej dediny Čachtice. Na turnaji sa zúčastnili 4 školy. Výsledky našich zápasov: Podolie-Stará Turá 0:3; Podolie-Čachtice 2:4; Podolie-Horná Streda 6:2. Skóre nášho družstva bolo teda 11 gólov od súperov, 8 gólov našich. 

      Naše družstvo skončilo na 3. mieste a ďalej nepostupuje. Postupujúci do OK sú  Stará Turá a Čachtice.        Najlepší strelec družstva Jozef Zámek so 6 gólmi.

      FOTOALBUM

     • Školské kolo technickej olympiády

     • Vo štvrtok 24. 10. 2019 po vyučovaní prebehlo na našej škole školské kolo technickej olympiády. Organizáciu mal na starosti Mgr. Bohumil Čechvala.  Zúčastnilo sa na ňom 11 žiakov. Do okresného kola postupujú žiaci Adam Bobcký (kat. B), Juraj Strýček a Peter Círa (kat. A).

     • Turnaj mladších žiakov vo vybíjanej

     • Vo štvrtok 24. 10. 2019 sa 12 štvrtákov vybralo zabojovať o postup na okresné kolo vo vybíjanej mladších žiakov do Nového Mesta nad Váhom. Turnaja sa zúčastnilo 5 škôl - dve školy z Nového Mesta, jedna zo Starej Turej, čachtická škola a my. Bohužiaľ, v silnej konkurencii sa nám nepodarilo vyhrať ani jeden zápas. Aj napriek tomu bol turnaj pre nás prínosom. Videli sme, kde máme rezervy a  musíme sa zlepšiť. Určite musíme oveľa viac trénovať hádzanie a chytanie lopty. Snáď to v budúcnosti bude lepšie.

      FOTOALBUM

     • VITADEŇ na 1. stupni

     • Všetci dospelí aj deti majú radi sladkosti. Nie však všetko sladké a dobré je dobré aj pre naše zdravie. Čo teda s tým, keď sme takí maškrtní? Žiaci prvého stupňa to po stredajšom krásnom dni (23. 10. 2019) už veľmi dobre vedia. Je to ovocie. Krásnou prechádzkou a exkurziou s výkladom po Plantexe vo Veselom sa žiaci dozvedeli, že o zdravie sa môžeme starať aj pomocou vitamínov. Tie sa nachádzajú v ovocí a práve tu sme si pozreli, ako ovocné stromy sadia, ako sa o ne starajú, ako chrániť a zberať úrodu, aby pomohla čo najväčšiemu množstvu ľudí. Pochodili sme po sade, skontrolovali sme, či triedia správne jablká a do akých kontajnerov sa dávajú na odvoz do obchodov. Po krásnej prechádzke sme ochutnali rôzne druhy jabĺk a štiav, ktoré z jabĺk vyrábajú. A keďže tam bola aj predajňa s ovocím a rastlinkami, žiaci sa rozhodli potešiť maminky a niečo pekné im nakúpili. Deň bol naozaj krásny, plný jesenného slniečka a vitamínov. Tak nezabudnime: "Každý deň jedno jabĺčko chráni vaše srdiečko." Ďalšie informácie na stránke akcie.

      FOTOALBUM

      Mgr. Gabriela Hercegová

     • Potulky po Poľsku

     • V stredu 16. októbra 2019 sa niektorí žiaci našej školy vydali na malý výlet do veľkého sveta. Cestovali sme do koncentračného tábora Osvienčim v Poľsku a následne do Krakova. Trasa bola pomerne dlhá a náročná, preto sme vyrazili už o 4:00 ráno, keď ste mnohí ešte sladko buvali.

      V Osvienčime nás čakali sprievodcovia, ktorí s nami absolvovali trojhodinovú náučnú prehliadku po oboch častiach tábora. Mnohým z nás táto autentická skúsenosť viac priblížila hrôzy druhej svetovej vojny.  Následne na to nás autobus zaviezol do centra mesta Krakov. Obhliadli sme si nádvorie hradu Wawel, o ktorom nám porozprával pán učiteľ Kusenda a potom sme sa presunuli na pešiu zónu Krakova. Odvšadiaľ na nás dýchala historická atmosféra tohto krásneho mestečka a nákupný ruch turistov. Tu sme mali možnosť nakúpiť suveníry a hor sa domov.

      Ďakujem všetkým účastníkom exkurzie a pánovi učiteľovi Kusendovi za príjemný a náučne strávený cestovateľský deň.

      Verím, že každému z nás tento deň priniesol nejednu novú skúsenosť.

                                                                                                                                            ....p.uč. Maráková
      FOTOALBUM

     • Exkurzia po stopách M. R. Štefánika, veterná elektráreň Cerová

     • Dňa 15. 10. 2019 sa žiaci 5. a 6. ročníka zúčastnili exkurzie v Košariskách, kde navštívili rodný dom Milana Rastislava Štefánika. Z odborného výkladu sa dozvedeli  veľa informácii o detstve Štefánika, o jeho štúdiách, cestách po svete a významnej politickej činnosti. Na záver ich zaujala maketa lietadla, v ktorom zahynul.  Naši žiaci ukázali, že majú o Štefánikovi veľa vedomosti, pretože na kontrolné otázky sprievodcu odpovedali správne. Potom sme navštívili mohylu M. R. Štefánika na Bradle. Po prehliadke pamätníka riešili niekoľko úloh. Záver exkurzie patril veternej elektrárni v Cerovej, kde mohli vidieť ako sa ekologicky vyrába elektrická energia.
      FOTOALBUM                                                                                 
      Ing. Jarmila Bohovicová, Mgr. Monika Muľová

     • Kurz korčuľovania

     • V týždni od 7. do 11. októbra 2019 sa prihlásené deti z 1. a 2. ročníka denne presúvali na zimný štadión do Nového Mesta nad Váhom, kde sa im venovali tréneri z OZ Penguin a učili ich korčuliarskemu umeniu. Na konci kurzu korčuľovania získali deti diplomy za absolvovanie kurzu. Na kurz deti denne sprevádzali p. uč. Hanzlíková a p. asistentka Burzová. Zvyšné deti sa spojili do jednej triedy a učili sa s p. uč. Rochfalušiovou. Bližšie informácie na stránke akcie.   FOTOALBUM

     • Prednáška: „Rozhodni sa správne a vyber si zdravie“

     • V utorok 8.10.2019 sa počas 1., 2. a 3. vyučovacej hodiny ujala žiakov 7. a 8. ročníka certifikovaná výživová špecialistka Mgr. Veronika Mičianová, PhD. Žiaci sa zúčastnili prednášky, ktorej téma bola „Rozhodni sa správne a vyber si zdravie.“ Diskutovali o tom, ako správne spoznať samého seba, vypočítali si bazálny metabolizmus, podľa ayurvedy zistili, aký sú typ a čo by mali na základe toho jesť. Porozprávali sa aj o konkrétnych druhoch potravín, o ich sezónnosti a čerstvosti. Neobišli ani dôležitú tému nebezpečenstva diét a hladovania. Za prednášku veľmi pekne ďakujem prednášajúcej Veronike Mičianovej.
      FOTOALBUM

      Mgr. Monika Muľová, koordinátor prevencie

     • Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu

     • V pondelok 7. 10. 2019 sa zúčastnilo 7 žiakov našej školy s p. uč. Ostrovským na okresnom kole v cezpoľnom behu. Družstvo chlapcov v zložení Filip Hradil, Samuel Hutta a Juraj Hrušovský skončilo na 8. mieste z 15 družstiev, všetci chlapci dobehli v prvej polovici, najlepšie Filip Hradi (13. miesto zo 44 bežcov). Družstvo dievčat skončilo na 12. mieste z 15 družstiev vzhľadom na zranenie Natálie Svoradovej, krorá nedobehla pre zranenie do cieľa, jej výsledok sa však zarátaval. Darilo sa však Viktórii Fyrýovej, dobehla na 15. mieste zo 43, treťou členkou družstva bola Patrícia Surovcová, dobehla v druhej polovici bežkýň. 

     • Posunutie termínu Robotického krúžku mladší

     • Oznamujeme rodičom, že kvôli žiakom, ktorí chodia na etickú výchovu vo štvrtok 6. hodinu, posúvame termín štvrtkového robotického krúžku pre mladších o pol hodinu so začiatkom o 13.30 hod. a ukončením o 15.00 až 15.30 hod. v závislosti od programu krúžku.

     • Štvrtáci čítajú mladším

     • Vo štvrtok 3. 10. 2019 začali naši štvrtáci zo 4.A krásnu spoluprácu s materskou školou pod názvom Štvrtáci čítajú mladším. Počas jednej vyučovacej hodiny v čase od 9:30 do 10:00 hod. budú chodiť každý štvrtok menším deťom do škôlky spievať a čítať.