• LYŽIARSKY VÝCVIKOVÝ KURZ DONOVALY

Dňa 26.1.2020 sme sa opäť vybrali na lyžiarsky výcvik. Zamierili sme do nášho „domovského“ lyžiarskeho strediska Park Snow Donovaly. Spolu s nami vycestovalo 35 detí zo zmiešaných ročníkov. Odchádzali sme s malou dušičkou, nakoľko nám počasie veľmi neprialo. Zjazdovky boli síce zasnežené, len príroda navôkol o snehu ani nechyrovala. V prvý deň sme dokonca prechádzali zablatenou krajinkou, avšak upravené zjazdovky a krásne slnečné počasie nám to vynahradili.

Deti boli rozdelené do troch skupín  ako v predošlé roky. Začiatočníkov si zobral na starosť externý lyžiarsky inštruktor Andrej Úradníček, pokročilých zase pán učiteľ  Ostrovský a tí najzdatnejší lyžiari sa po svahoch preháňali s pani učiteľkou Hanzlíkovou. V popoludňajších a nočných hodinách mala deti na starosti pani učiteľka Vienerová. O zdravie našich detí sa starala zdravotná sestra Evka Gonová.

Keďže sme mali so sebou poslušné deti, i počasie sa nad nami zmilovalo a v noci, z pondelka na utorok, nám krásne nasnežilo a celé okolie pokrylo nádhernou snehovou prikrývkou. Deti si to užívali so všetkým, čo k tomu patrí. Začiatočníci sa naučili krásne lyžovať, pokročilí sa zase zdokonalili a tí najzdatnejší si to právom užívali. Napriek únave si deti dokázali pre nás pripraviť i večerné programy, ktoré nás veľmi pobavili. A v takejto pohode sa niesol celý týždeň. Bez zranení, napomenutí či iných negatív. Opäť sme skonštatovali, že skutočne máme zlaté, bezproblémové deti. Veľkým zadosťučinením pre nás bolo, že deviataci, ktorí s nami absolvovali posledný lyžiarsky výcvik, by sa k nám radi pridali i o rok. Dokonca i žiaci z nižších ročníkov hodnotili tento výcvik veľmi pozitívne a všetci dúfame, že si to o rok zopakujeme a príležitosť zbrázdiť tieto nádherné svahy dostanú i iní žiaci.

Mgr. Zuzana Vienerová

Názory žiakov na LVK:

"Na lyžiarskom sa mi veľmi páčilo. Naši mi nedávali veľké šance, ale naučil som sa lyžovať bez ujmy na zdraví. No neviem, či by som sa naučil vôbec stáť na lyžiach, keby nebolo Andreja Úradníčka. On mi vždy pomohol vstať a už v utorok som si s ním začal tykať. Je veľmi príjemný chlap. Jediné zlé bolo chodiť v lyžiarkach skoro kilometer, ale inak všetko bolo super.  Všetci sme sa naučili lyžovať. Budúci rok idem určite tiež. Prihlásený budem ako prvý."

David Moravčík, 7.B

"Lyžiarsky sa mi veľmi páčil. Bolo dobré jedlo, atmosféra a bola aj sranda. Najlepšie bolo, keď sme sa chodili počas oddychu navštevovať a bavili sme sa. Určite by som išla aj nabudúci rok."

Terezka Augustínová, 7.B

"Na lyžiarskom bolo super. Bolo kopec srandy, veľa zážitkov. Dobre sme si zalyžovali. Najlepšie bolo divadlo, ktoré pripravili šiestaci a piataci. Veľmi ma to pobavilo. Chcela by som ísť aj nabudúci rok."

Ester Igazová, 7.B

"Na lyžiarskom bolo super. Mám spomienku na celý život. Bola sranda, ako sme my začiatočníci sa smiali a zabávali, keď sme sa prvýkrát postavili na lyže. Prvú hodinku sme skoro všetci popadali, no potom sme sa postupne učili a teraz už vieme lyžovať. Deviataci a ôsmaci nám vymysleli program a spoločné večery boli vážne super."

Timea Kapcová, 7.B

"Tento lyžiarsky bol môj posledný. Išla som už tretíkrát a opäť to bolo super. Super sa lyžovalo aj napriek môjmu zraneniu. Mala som tam výbornú spoločnosť. Nikdy sme sa nenudili a vždy sme sa zabavili. Budú mi veľmi chýbať lyžiarske výcviky s našou školou."

Natália Gúčiková, 9.A

"Na lyžiarskom výcviku sa mi páčilo. Bola to zábava a páčilo sa mi aj to, že sme mávali večer program. Nepáčilo sa mi ale, že v deň, keď sme mali odchádzať, sme sa ešte išli lyžovať. Takže som si tie mokré veci musel dať do kufra. Inak sa mi všetko páčilo."

Lukáš Čuchran, 7.B

"Na lyžiarskom bolo veľmi dobre, moc som si to tam užila. Som rada, že som tam mohla ísť a zalyžovať si. Určite by som chcela ísť aj nabudúci rok."

Lívia Chromeková, 8.A