• Galéria aktivít 2021/22

    •  

     Rozlúčka predškolákov

     FOTOALBUM
     Lúčime sa škôlka milá, veľa si nás naučila....
     Týmito slovami z básne, ktorú deti naučili mamičky, sa predškoláci dňa 22.6.2022 rozlúčili so škôlkou. Mamička Barborka Augustínová v mene rodičov krásnymi dojemnými, hrejivými slovami poďakovala pani učiteľkám za ich prácu, trpezlivosť a lásku, ktorú rozdávali deťom. Deti zatancovali, zaspievali. Do tanca i spevu prizvali aj mamičky. Spoločne sme si zasúťažili, hádzali do cieľa, skákali, prenášali pomedzi prekážky. Deti kreslili svoje mamičky a mamičky zase svoje detičky. Nechýbala ani poriadna hostina, o ktorú sa postarali šikovné mamičky i pani učiteľky. Týmto im patrí naša vďaka ako svojim deťom spríjemnili krásne popoludnie a zanechali v deťoch emotívny zážitok. Želáme našim predškolákom veľa zdravia, úspechov v škole.

     Zbohom škôlka lúčime sa,
     zbohom krásny detský čas.
     Nadišla nám chvíľa nová,
     či ona nesklame nás?

      

     Športová olympiáda materských škôl

     Predškoláci  našej MŠ sa zúčastnili  v piatok 3. 6. 2022  veľmi peknej Športovej olympiády pre Materské školy  na futbalovom štadióne v Častkovciach. Pre deti boli pripravené stanovištia, kde si zasúťažili v rôznych športových aj vedomostných disciplínach. Víťazom sa stalo každé dieťa. Unavení, ale spokojní si domov odniesli sladkosti a rôzne iné darčeky.  Tešíme sa opäť o rok.

     FOTOALBUM

      

     Týždeň detskej radosti

       

     Koncoročný výlet predškolákov

     Dňa 31.5.2022 predškoláci absolvovali koncoročný výlet. Prvá zastávka bola v Planetáriu v Hlohovci. Prostredníctvom rozprávky sa deti preniesli do vesmíru. Dievčatko Kamilka sa stretlo s Malým princom, ktorý ju previedol vesmírom. Deti sa tak pútavou formou oboznámili s planétami, súhvezdiami, hviezdami. Deti mali možnosť vidieť prekrásnu laserovú vesmírnu šou, ktorá v nich zanechala hlboký zážitok. Ujo hvezdár nás oboznámil s ďalekohľadom, ktorým sa pozoruje Slnko, Mesiac, hviezdy. Každé dieťa pozorovalo Slnko.

     Cesta pokračovala do ZOO-parku v Bojnej. Po dobrom obede sme čas strávili medzi zvieratkami. Povozili sme sa na koníkoch, užili si zábavy v parku. Výlet mal nielen emocionálny zážitok, ale i výchovný. Deti si upevnili poznatky v oblasti vesmíru, pozorovali zvieratká, ich spôsob života, čím sa živia.

     Unavené ale plné zážitkov s prežitého dňa sa šťastne vrátili domov.

     FOTOALBUM

          

     Vláčikom Do Čachtíc

     1.jún neodmysliteľne patrí všetkým deťom. Maláci sa vybrali na výlet vláčikom do Čachtíc. Jazda vláčikom bola pre deti zážitkom. Sledovali okolitú prírodu, obdivovali výhľad na Čachtický hrad, Plešivec a spoznávali susedné obce. V Čachticiach sa deti osviežili zmrzlinou, najväčší úspech mala šmolková. Po ceste domov si deti zaspievali piesne a rozprávali sa o tom, aký krásny deň zažili. V MŠ na deti čakali ešte darčeky a sladkosti k ich sviatku.

     FOTOALBUM

      

     Bábkové divadielko

     A v duchu MDD stále pokračujeme. Dňa 2.6.2022 do MŠ zavítalo bábkové divadielko Na Hojdačke. Odohrali deťom rozprávočku  Tdpaslík. Anička bola malé dievčatko, ktoré nevedelo správne vyslovovať hlásku „r“. Anička mala bračeka Robka, ktorý sa jej vysmieval. Preniesli a rozprávkovou krajinou, v ktorej Tdpaslík putoval svetom a ročnými obdobiami, aby našiel slniečko, pretože kvietok bez slniečka hynul. Nakoniec všetko dobre dopadlo. Slniečko sa našlo ale i malá Anička sa naučila správne vyslovovať všetky hlásky a mohla ísť do 1. triedy. Deťom sa príbeh páčil, zapájali sa do deju.

     FOTOALBUM

     Vystúpenie ku Dňu matiek 

     Dňa 17.5.2022 deti z  1.triedy spríjemnili svojim mamičkám a babičkám popoludnie milým vystúpením pri príležitosti Dňa matiek. Uvili im venček z piesní, tančekov, básní. Mamičky ocenili ich snahu potleskom a deti ich odmenili darčekom, ktorý si pre nich pripravili.

     „Mamka moja mamička,

     ty si moja hviezdička.“

      

      

      

     Návšteva v ZŠ

     Dňa 17.5.2022 sme s predškolákmi zavítali do 1. ročníka ZŠ. Deti mali možnosť nakuknúť do školského prostredia. Pani učiteľky a deti nás milo privítali. Predviedli nám akí sú usilovní školáci. Spolu s nimi sme si počítali, priraďovali, čítali podľa obrázkov, určovali písmenká na začiatku slova. A aby to nebolo celkom školské, zaspievali sme si. Predškoláci porovnali aký je rozdiel medzi MŠ s ZŠ, vyskúšali si sedieť v lavici .Ďakujeme p. učiteľke Hercegovej a p. učiteľke Hanzlíkovej za pútavú školskú aktivitku.

      

     Ako sa triedi odpad

     Výchova v rodine má rozhodujúci vplyv na vytváranie kladných postojov človeka k životnému prostrediu. Ale i dieťa do rodiny prináša informácie a poznatky, ktoré získava v škole. Preto sme do MŠ dňa 29.3.2022 pozvali autorku knihy „Kto je Smeťko“, pani Zuzanu Vavrovú Nemčekovú. Tá sa deťom predstavila v roli Zuzanky, ktorá putuje po svete a dostáva sa do kráľovstiev odpadkov. Deti boli priamo vtiahnuté do deja rozprávky a triedili odpad podľa kráľovstiev a druhov odpadkov. Naučili sa i jednoduché piesne o odpade. Oboznámili sa i s recykláciou odpadu na ďalšie spracovanie. Získané vedomosti si deti overili v pracovnej činnosti. Z farebného papiera poskladali odpadkové koše, povystrihovali rôzne predmety a triedili podľa druhu. Pre deti bola táto aktivita veľmi poučná, pútavá, hravá.

     Kde príroda vyžaruje krásu a čistotu,
     každý kameň, strom, či zviera
     majú svoju podstatu.

     Fotoalbum

      

     Karneval v MŠ

     Hurá, hurá, už je tu karneval.

     Hurá, hurá, kto by sa masiek bál?

     Dňa 9.2.2022 sa v našej MŠ konal karneval. Mamičky vyštafírovali svoje ratolesti ako najlepšie vedeli a deti sa s charakterom postavičiek stotožnili. Nechýbali vznešené princezné, víly, bojovníci, zvieratká. Masky sa zabávali, tancovali, súťažili, spievali, tancovali. Ako sa na správne fašiangové obdobie patrí, nechýbala ani poriadna hostina. Mamičky nabalili deťom čo ich brušká majú rady. Teta Cilka a Zuzka napiekli chutné pampúšiky. Ďakujeme mamičkám za pohostenie, sladkosti a donutky. Zvíťazila každá maska a bola odmenená.

     Upír ten nič nespraví

     veď mliečnu bradu má.

      A tá babka ježibabka sa s detičkami hrá.

     FOTOALBUM

      

     O pyšnej Dorotke

     Dňa 3.2.20222 k nám do MŠ po dlhej dobe zavítalo bábkové divadielko Lienka a zahrali nám rozprávočku „O pyšnej Dorotke.“ Dorotka bola rozmaznaná princezná, ktorá si svojim nevhodným správaním a vynucovaním vydobýjala svoje požiadavky. Tatko kráľ bol už z jej strašného správania zúfalý, preto si k sebe zavolal švárneho a múdreho mládenca Mateja a požiadal ho o radu. Matej usúdil, že najlepšie bude ak dajú Dorotku na prevýchovu k čertom do pekla. Čerti sa princeznej ujali v plnej paráde a po roku snaženia sa cieľ podaril. Z Dorotky sa stala milá, poslušná, pracovitá mladá dáma. No a ako to už v rozprávkach býva, tatko kráľ dal ruku Dorotky a k tomu pol kráľovstva Matejovi. Divadielko bolo veľmi pekné, náučné a hlavne reálne. Deti so záujmom a radosťou sledovali dianie divadielka.

     V tomto týždni p. učiteľky pracujú s témou „Ja som malý remeselník“. Na základe rozprávky sa tak mohli deti reálne oboznámiť s prácou bábkohercov, kostymérov, rezbárov, scénaristov a všetkých tých, ktorí sa na divadelnej rozprávočke podieľajú.

     FOTOALBUM

  • Prihlásenie

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou, Podolie 804
   • schreiberova@zspodolie.sk
   • schreiberova@zspodolie.sk
   • ZŠ - sekretariát: 032 7408411
   • ZŠ: 032 7408412, 032 7408413
    MŠ: 032 7408414
    ŠJ: 032 7408415
    ZŠ - mobil: 0911 961 480
   • Podolie 804
    91622 Podolie
    Slovakia
   • 036125431
   • 2021628609
   • Riaditeľka školy:
    RNDr. Janka Schreiberová - 032/7408412
    schreiberova@zspodolie.sk
   • Zástupkyňa riaditeľky pre ZŠ:
    RNDr. Daniela Maráková - 032/7408413
    marakova@zspodolie.sk
   • Zástupkyňa riaditeľky pre MŠ:
    Slavka Fogašová - 032/7408414
    mspodolie@gmail.com
   • Vedúca školskej jedálne:
    Mariana Porubská - 032/7408415
    sjedalenpodolie@gmail.com