Novinky

          • Letný kurz ochrany života a zdravia

          • V piatok 26.6.2026 sa na našej škole realizoval letný kurz ochrany života a zdravia, ktorý mal praktický charakter a nadväzoval na teoretickú časť realizovanú na konci septembra 2025. Členovia O.Z. Fénix si pre žiakov pripravili 4 stanovištia a naša škola vytvorila 1, spolu 5 stanovíšť. Tieto stanovištia boli zamerané na praktickú realizáciu prvej pomoci, overenie vedomostí prvej pomoci, topografiu, športovú streľbu a civilnú ochranu. Na každom stanovišti strávili jednotlivé triedy približne 40 minút, kde si zopakovali nadobudnuté vedomosti a prakticky ich využili v praxi. Žiaci zistili, že nestačí mať len teoretické poznatky, ale je potrebné tieto poznatky zdokonaľovať a naučiť sa ich využívať v reálnom živote. Až na pár drobných výnimiek sa tento deň niesol v pokojnej a slušnej atmosfére. Chválime žiakov za absolvovanie tohto kurzu a chceme poďakovať vedeniu školy, jednotlivým pedagógom a v neposlednom rade členom O.Z. Fénix za realizáciu a úspešné zvládnutie tohto dňa.

            Mgr. Samuel Kusenda

          • Palacinkový deň v ŠKD

          • V stredu 24.6.2026 si vychovávatelia jednotlivých oddelení ŠKD pripravili pre svoje deti prekvapenie. V hudobnej triede družinárom spravili palacinkový deň. Pani vychovávateľka Heráková a pán učiteľ Kusenda piekli palacinky a pani vychovávateľka Machovicová zdobila palacinky podľa detských prianí. Dúfame, že sa tento palacinkový deň deťom páčil a že si ho naplno užili.

            Tím vychovávateľov

          • Škola v prírode 2026

          • Tohtoročná škola v prírode bola pre nás štvrtákov posledná, no zato sme si ju nesmierne užili. Hneď po príchode sme sa ubytovali a vybalili. Po zabývaní sme sa rozdelili do skupín, ktoré sa volali Modrookí Skibiďáci, Zatmenie času a Fialoví draci. Modrookých Skibiďákov mala Paja, Zatmenie času mala zasa Sany a Fialových drakov mala Nia. Našimi kapitánmi boli vybrané deti, ktoré sme si vybrali. V tento deň sme mali prichystaných ešte veľa aktivít. Keď sme všetky aktivity dokončili, mali sme prichystanú výbornú večeru, po ktorej sme pokojne zaspali.

            Druhý deň bol super. Na raňajky sme mali prichystané švédske stoly. Mali sme tam veľa pochutín a každý z nás si naložil podľa svojej chuti. Po zjedení raňajok sme sa presunuli do izieb, kde sme si všetci poupratovali, pretože nám každé ráno pani učiteľky kontrolovali izby, ktoré následne bodovali.

            Po upratovaní sme sa presunuli von, kde nás čakali aktivity ako napríklad Človeče, nehnevaj sa! alebo rôzne praveké hry, pretože sme boli cestovatelia časom. Mali sme na každý deň prichystanú inú úlohu z daného obdobia, ktoré sme objavovali. Cestovali sme napríklad pravekom, súčasnosťou a budúcnosťou. V utorok to bola minulosť, v stredu to bola súčasnosť a vo štvrtok budúcnosť. Všetky obdobia boli veľmi zaujímavé a náučné.

            Na ďalší deň sme hrali zaujímavú hru, ktorá nadväzovala na pravek. Bolo to Človeče, nehnevaj sa!, ktoré sme hrali troška iným spôsobom. Každý z tímu hádzal kockou a aké číslo hodil, o toľko sa tím posunul. Na každom čísle bola iná a zaujímavá úloha. V tento deň boli animátori každého tímu s inou skupinou.

            Vo štvrtok sme mali vodné hry. Každý z nás si obliekol plavky a užíval si ich.

            V piatok sme mali posledný deň nášho pobytu v škole v prírode na Prašníku. Tento deň mal aj smutný koniec programu. Všetci animátori sa s nami rozlúčili a hovorili svoje mená. Bolo to veľmi dojemné a všetci sme plakali. Ale to k životu patrí a nič na tom nemení, že to bola super škola v prírode, ktorú sme si všetci veľmi užili.

            Sme veľmi radi, že pani učiteľky boli ochotné nás sem zobrať a starať sa o nás.

            Laurika, Sárka, Ninka

             

            V pondelok 15. 6. sme vyrazili do školy v prírode na Prašník. V prvý deň sme sa rozdelili do troch skupín. Mali sme štyri animátorky – Bebu, Paju, Sany a Niu.

            Beba bola hlavná animátorka a zároveň viedla celý animačný tím. Paja bola animátorkou Modrookých skibiďákov. Sany bola animátorkou tímu Zatmenie času a Nia bola animátorkou tímu Fialoví draci.

            Druhý deň sme hneď ráno mali rozcvičku. Bola veľmi náročná, lebo sme museli robiť drepy. Poobede sme mali aktivity, napríklad Človeče v lese, turistiku a iné hry.

            V stredu sme mali zase rozcvičku a poobede aktivity. Hrali sme napríklad Niečo za niečo alebo hru Pravda alebo lož, kde nám animátorky rozprávali príbehy o svojom detstve a my sme mali určiť, či je to pravda, alebo lož.

            Vo štvrtok sme opäť mali rozcvičku a aktivity, medzi ktoré patrili Pašeráci a vodné hry. Viac sa nám páčili vodné hry. V nich nás najviac zaujala hra Hip-Hap-Hop. Ten, kto vyhral, mohol prsknúť druhému do tváre studenú vodu. Potom večer bola diskotéka, ale aj veľmi smutná rozlúčka. Nechcelo sa nám ísť domov, lebo tu bola veľmi dobrá zábava.

            V piatok už rozcvička nebola, len sme sa naraňajkovali, naobedovali a išli sme domov, kde nás už čakali rodičia.

            Simonka, Emka, Bianka

             

          • Voľby do RADY ŠKOLY 25.6.2026

          • Vážení rodičia, 

            dňa 25.6.2026 (štvrtok) od 6:00 do 18:00 sa budú konať online voľby do RADY ŠKOLY cez EduPage. Prosím Vás, aby ste venovali týmto voľbám pozornosť a zvolili si 2 zástupcov na kategóriu rodičov ZŠ/ rodičov MŠ.

             

          • Školské kolo v SUMO zápasení robotov

          • V stredu 17. 6.  2026 bolo na robotickom krúžku veselo. V počítačovej učebni sa stretli obe skupiny – začiatočníci aj pokročilí, aby predviedli svojich vlastných robotov a zasúťažili si v školskom kole v SUMO zápasení robotov. Zvlášť súťažili 4 družstvá začiatočníkov a zvlášť 4 družstvá pokročilých.  Začiatočnícki SUMO roboti zápasili na kruhovej čiernej dráhe s bielym okrajom, doboti pokročilých žiakov mali väčšiu obdĺžnikovú dráhu s vyššími okrajmi. Na úvod sme si stanovali pravidlá a spôsob bodovania. Každý zápas trval tri minúty a súťažilo sa systémom každý s každým. Dve najlepšie družstvá z vyraďovacích kôl postúpili do finále, kde absolvovali ešte prosti sebe tri zápasy po 60 sekúnd.  V súťaži išlo nielen o vytvorenie dobrého programu, ale aj postavenie stabilného a pevného robota.

            Bližšie výsledky nájdete vo fotoalbume alebo tu: Vysledky_SK_SUMO_robotov.xlsx

            V skupine začiatočníkov zvíťazil ROBOT 6_7 dvojice Pavol Peťovský a Sebastián Halienka z 5.A. V skupine pokročilých sa ako najlepší ukázal robot LITTLE BOY trojice Gregor Halan, Daniel Mozolák, Dominik Ray zo 6.A.

            Všetkým žiakom ďakujeme za snaživosť  a dobrú atmosféru počas súťaže a víťazom blahoželáme k peknému úspechu.

            FOTOALBUM

            Janka Schreiberová, vedúca krúžku

          • Končíme so zberom papiera🌲📄

          • Milí rodičia, žiaci a priatelia školy,

            naša tradičná každoročná zberová akcia papiera „Záchrancovia stromov“ sa úspešne skončila! Chceme sa vám všetkým zo srdca poďakovať za vašu neuveriteľnú snahu, energiu a čas, ktorý ste do zberu vložili. Opäť sme dokázali, že nám na našej Zemi, lesoch a životnom prostredí naozaj záleží.

            Vďaka vašej obetavosti sa nám spoločne podarilo vyzbierať fantastických 8 090 kg papiera!

            Keďže na záchranu jedného živého stromu je potrebných 125 kg starého papiera, vďaka vašej pomoci sme zachránili:

            🌲 64 stromov a ďalších 90 kg papiera k tomu! 🌲

            Výsledky nájdete TU.

          • Koncoročný výlet 6.A

          • V stredu, 10.6.2026, zorganizovali pani učiteľka Bohovicová a pán učiteľ Kusenda výlet na Beckovský hrad spojený s návštevou Archeoparku Bošácka dolina.

            Ako prvý žiaci navštívili Beckovský hrad. Počasie síce nebolo také, ako by chceli avšak pán sprievodca vytvoril aktivity, ktoré sa z veľkej časti odohrávali v interiéri hradu. Žiaci sa prostredníctvom vzdelávacieho programu Učený mladý pán Stibor dozvedeli o vzdelávaní sa v stredoveku a ako takéto stredoveké štúdium prebiehalo. Žiaci počas tohto programu pracovali v skupinách pričom vytvárali vlastný erb (učili sa základom heraldiky) či strieľali z kuše na spodnom nádvorí. Následne sa presunuli do hornej časti hradu, kde vyrábali vlastný atrament, dozvedeli sa o odievaní a osobnej hygiene ľudí v stredoveku. Ako poslednú navštívili hradnú kaplnku, v ktorej žiaci prezentovali svoje erby. Na úplný záver si mohli žiaci zahrať spoločenské hry z obdobia stredoveku, zastrieľať si z katapultu a kúpiť si suvenír na pamiatku.

            Druhou časťou výletu bola návšteva novootvoreného Archeoparku Bošácka dolina. Žiaci tu boli oboznámení so životom lovcov mamutov (obdobie paleolitu) a tiež so životom prvých roľníkov na našom území (obdobie eneolitu). Žiakom sa veľmi páčili a zvieratá, ktoré sú prítomné v archeoparku. Raritou parku sú tri žijúce Tury divé, pri ktorých sa podarilo spätným šľachtením obnoviť rod, keďže približne v 17./18. storočí boli úplne vyhubené. Posledným zážitkom bola možnosť chytiť do vlastných rúk archeologické artefakty staré niekoľko tisíc rokov, čo je v dnešnej dobe priam nemožné. Možno ani samotní žiaci si neuvedomovali v tom momente, akú historickú vzácnosť držia v rukách. Po návšteve sa žiaci spolu s dozorkonajúcimi učiteľmi odobrali späť do školy. Až na pár disciplinárnych prehreškov zo strany niekotrých šiestakov hodnotíme výlet ako zaujímavý, pútavý a vydarený.

            Mgr. Samuel Kusenda

          • Nezabudnuteľný trojdňový výlet tried 8.A a 9.A

          • V sobotu o 13:45 sa naši ôsmaci a deviataci stretli plní očakávania na dohodnutom zraze. Nasledovalo rýchle nalodenie sa do autobusu a presne o 14:00 sme vyrazili smer stredisko Podvišnové, kde odštartovala naša trojdňová spoločná akcia. Po príchode sme sa zoznámili s areálom, ubytovali sa a okamžite sme sa pustili do prvých športových aktivít. Ihriská ožili volejbalom a bedmintonom, zatiaľ čo niektorí žiaci si radšej svedomito rozcvičovali hlasivky pri speve. S blížiacim sa večerom sa chlapci postarali o oheň a pripravili všetko na skvelú večeru z vlastnoručne upečených dobrôt. Pri ohni vládla výborná atmosféra, debatovalo sa a po zotmení nechýbala ani napínavá schovávačka. V neskorších hodinách sme sa presunuli k chatkám, kde bol voľný program - hranie kariet, rozhovory až do večierky. Nedeľné ráno začalo „príjemným“ budíčkom pod taktovkou chlapcov. Po spoločných raňajkách nás čakali zábavné súťažné aktivity:

            • Dostaň sa von z kola
            • Hod vodným balónikom (tak, aby praskol až u súpera)
            • Molekuly
            • Volejbalový mini „turnaj“ – kde sa zapojili aj pani učiteľky 😊 

            Keďže nám počasie mimoriadne prialo, stihli sme sa schladiť a vyšantiť v bazéne. Po výdatnom obede nasledovala zaslúžená siesta, aby sme načerpali sily na dlhý večer. Popoludní nás prišla pozrieť vzácna návšteva – pani učiteľka Vienerová s pani riaditeľkou Ondrejkovou, s ktorými sme strávili príjemný čas v rozhovoroch. Zvyšok dňa patril plnohodnotnému voľnému programu. Po večeri si decká zmerali sily v biliarde, stolnom futbale a ping-pongu, zahrali si karty a pomaly sa odobrali na izby oddychovať. Posledný deň sme začali raňajkami, po ktorých nasledovalo balenie a dôkladné upratovanie izieb. Potom už len stačilo počkať na autobus, ktorý nás bezpečne odviezol domov.

            Slovo na záver od pedagogického dozoru:

            „Za dozorkonajúcich učiteľov musím povedať, že deti boli jednoducho úžasné a disciplinované. Vďaka tomu sme si výlet s pani učiteľkou naplno užili aj my. Bol to skrátka jeden z tých nezabudnuteľných a skvelých výletov, na ktoré budeme dlho spomínať!“

                                                                                                           Mgr. Muľová, Mgr. Novotná

          • Rozlúčka s predškolákmi

          • Vo štvrtok 11.6. 2026 spoza mrakov na chvíľu vykuklo slniečko. Dalo na známosť našim  predškolákom, že je čas rozlúčiť sa so svojimi mladšími kamarátmi, hračkami, postieľkami i pani učiteľkami. Rozlúčková besiedka sa niesla v príjemnej, radostnej  a zároveň slávnostnej atmosfére. Deti svojim vystúpením preukázali šikovnosť, odvahu a radosť z toho, čo sa počas rokov v materskej škole naučili. Veľkým spestrením programu bolo vystúpenie kúzelníka s bublinkovou šou a výrobou balónových zvieratiek, ktoré vyčarili úsmev na tvárach detí aj dospelých.

            Pri tejto príležitosti ďakujeme rodičom za ich dôveru, podporu a výbornú spoluprácu počas troch rokov, kedy ste  boli neoddeliteľnou súčasťou nášho škôlkarského života.  Tiež im patrí veľká vďaka za pomoc pri príprave tejto rozlúčky.

            Všetkým budúcim školákom prajeme veľa úspechov, radosti a krásnych zážitkov vo veľkej škole.

            p. učiteľka K. Kališová

          • 🏃‍♂️ Veľký deň pre našu školu: Slávnostne sme otvorili nový športový areál!

          • V histórii našej školy a obce nastal moment, ktorý sa do kroniky zapíše veľkými písmenami. S obrovskou radosťou a hrdosťou sme na pôde Základnej školy s materskou školou Podolie oficiálne otvorili moderný športový areál – priestor plný pohybu, disciplíny a tímového ducha.

            Celé podujatie odštartovalo vo veľkom štýle. Naši šikovní žiaci pod vedením pani učiteliek predviedli úžasné tanečné vystúpenie. Všetkých prítomných dokonale naladili na slávnostnú atmosféru.

            Veľmi si vážime, že tento dôležitý krok s nami prišli osláviť aj vzácni hostia, ktorých sme s radosťou privítali:

            •  Ing. Jaroslav Baška – predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja a poslanec NR SR,

            • Mário Hanic  – úspešný športový reprezentant a obrovská inšpirácia pre našich mladých atlétov,

            • p. Rastislav Bobocký – starosta obce Podolie, vďaka ktorého podpore sa tento projekt úspešne zrealizoval,

            • p. Janka Schreiberová – bývalá pani riaditeľka, ktorá položila pevné základy našej školy,

            • kolegovia riaditelia a učitelia z iných škôl , ako aj domáci pedagógovia a zamestnanci školy

            Slávnostné otvorenie nového športovisla sme oslávili poriadne tak, ako sa patrí – aktívnym športom a dobrou náladou. Po oficiálnej časti sa naplno rozbehli atletické disciplíny, v ktorých si naši žiaci zmerali sily s rovesníkmi z pozvaných škôl: ZŠ Čachtice, ZŠ Odborárska Nové Mesto nad VáhomZŠ Strání.

            Mladí športovci súťažili v kategóriách žiakov a žiačok v disciplínach: beh na 60 m, skok do diaľky, skok do výšky, beh na 300 m (žiačky). Na novom ihrisku prebiehal aj napínavý turnaj v malom futbale. S obrovskou radosťou môžeme oznámiť, že domáca pôda nám priniesla šťastie a žiaci našej ZŠ Podolie celý turnaj vyhrali! Chlapcom k tomuto skvelému úspechu srdečne blahoželáme.

            Ďakujeme všetkým, ktorí sa na realizácii tohto úžasného projektu podieľali, a našim športovcom prajeme veľa úspechov! Podujatiu zdar a športu obzvlášť! 🥇🏆

          • Zber papiera pokračuje

          • Vážení rodičia, milí žiaci,

            zber papiera pokračuje, ale priviezli nám už len malý kontajner. Tak ak chcete, rýchlo papier privezte. Kontajner sa začína rýchlo plniť. 

            Dôležité organizačné pokyny:

            • Kedy: Papier môžete nosiť v čase od 7:00 do 15:00 hod.

            • Kde: Do pristaveného kontajnera, ktorý je pri vstupe na futbalové ihrisko.

            • Odmeny: Prvé tri víťazné triedy získajú finančnú odmenu!

            • Priebeh: Výsledky budeme priebežne sledovať na nástenke na dolnej chodbe a priamo na tejto internetovej stránke školy.

          • Návšteva hasičov v MŠ

          • Dnes, 5. júna 2026, k nám do materskej školy prišli dobrovoľní hasiči s DHZ obce Čachtice. Pripravili si pre deti ukážky predmetov, ktoré používajú pri svojej činnosti, porozprávali im, ako a na čo sa to používa. Deti si vyskúšali nosidlá, záchrannú vestu, hasičskú prilbu, nosidlá a iné veci. Hovorili medzi sebou do vysielačky, sedeli v hasičskom aute a nakoniec striekali aj s hadicou. Deti mali radosť a boli zvedavé, kládli ujom hasičom veľa otázok, ale aj preukázali svoje vedomosti o ich práci. Ďakujeme ujom hasičom, ktorí si našli čas a prišli potešiť našich najmenších a obohatiť ich vedomosti o nové poznatky a zážitky.

          • 📸Koncoročné fotenie tried ZŠ

          • Milí žiaci, pozor, dôležitý oznam!

            Už zajtra, v piatok 5. 6. 2026, bude na našej škole prebiehať tradičné triedne fotenie. Je to skvelá príležitosť uchovať si krásnu spomienku na tento školský rok,na svojich spolužiakov a učiteľov.

          • 📢 Pozastavenie zberu papiera

          • Vážení rodičia a milí žiaci,

            chceli by sme Vás informovať, že zber papiera je od dnešného dňa dočasne pozastavený.

            Dôvodom je úplné naplnenie veľkoobjemového kontajnera. Veľmi nás teší Váš obrovský záujem a množstvo papiera, ktoré ste doteraz priniesli! Momentálne však z kapacitných dôvodov nedokážeme prijať žiadne ďalšie zásoby.

            Aktívne pracujeme na zabezpečení odvozu plného kontajnera a pristavení nového. O presnom termíne, kedy bude zber opäť obnovený, vás budeme včas informovať na našej webovej stránke. 

            Ďakujeme za pochopenie! 

          • Deň detí v materskej škole.

          • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň detí v materskej škole..

            V pondelok, 1.júna 2026 sme oslávili v materskej škole rôznymi hrami a súťažami. Pre nepriaznivé počasie sme sa bavili v našej telocvični. Sľúbenú zmrzlinu sme si však vychutnali až na druhý deň, kedy už zase svietilo slniečko.

          • Školský pohár mladých futbalistov OK Častkovce

          • Dňa 22. 5. 2026 sa naši chlapci z 3. a 4. ročníka zúčastnili futbalového turnaja v Častkovciach. Ich snaha, dobre zorganizovaná hra, talent a výborná hráčska spolupráca boli odmenené formou víťazstiev. Chlapci 3. ročníka získali 3. miesto a chlapci 4. ročníka 2. miesto. Chlapcom futbalistom srdečne blahoželáme. 

            Mgr. G. Hercegová

    • Prihlásenie

    • Kontakty

      • Základná škola s materskou školou, Podolie 804
      • zspodolie@gmail.com
      • ZŠ - sekretariát: 032 7408411
      • ZŠ: 032 7408412, 032 7408413
        MŠ: 032 7408414, mobil: 0944 988 135
        ŠJ: 032 7408415
        ZŠ - mobil: 0911 961 480
      • Podolie 804
        916 22 Podolie
        Slovakia
      • 036125431
      • 2021628609
      • Riaditeľka školy:
        Mgr. Lucia Ondrejková - 032/7408412
        lucia.ondrejkova@zspodolie.sk
      • Zástupkyňa riaditeľky pre ZŠ:
        RNDr. Daniela Maráková - 032/7408413
        marakova@zspodolie.sk
      • Zástupkyňa riaditeľky pre MŠ:
        Mgr. Elena Sládková - 0944 988 135
        mspodolie@gmail.com
      • Vedúca školskej jedálne:
        Mariana Porubská - 032/7408415
        sjedalenpodolie@gmail.com