• Hrdá škola - eshop školskej kolekcie spustený

     • Ďakujeme všetkým žiakom, zamestnancom a rodičom, ktorí sa zapojili do hlasovania za logo školy na školské oblečenie v rámci projektu Hrdá škola. Výraznou väčšinou hlasov vyhral 3. model.

      Naša škola si na základe hlasovania nechala vytvoriť svoju vlastnú kolekciu oblečenia, ktorej náhľad vidíte v prílohe mailu a ktorú je možné si aktuálne zaobstarať v našom eshope tu: https://www.kraloveskoly.cz/zspodolie/

      Objednávanie je už spustené a bude možné až do 4.12. 2022. Nasledujúci deň 5.12. sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie! Objednávky aj platby riešite individuálne cez eshop, nie cez školu. 

      Dúfame, že z kolekcie budete mať rovnakú radosť ako máme my.

      Tu si môžete pozrieť náhľad školského oblečenia pre našu školu: !eduresized_Zakladna_skola_s_MS_Podolie_Plakat_QR.jpg

     • Divadlo Zlatá rybka pre menšie deti

     • V pondelok 14. 11. 2022 sa pre predškolákov a žiakov 1. stupňa otvorilo podolské kino, aby si mohli pozrieť divadelné predstavenie Zlatá rybka. No nebola to taká obyčajná rozprávka o zlatej rybke. Túto rybku si musel rybár Santiago pohľadať prostredníctvom televíznej relácie Pošta pre Nema. Aj želania rybárovej ženy  neboli hocijaké. Okrem krásneho kaštieľa plného sluhov si želala byť speváckou megahviezdou, superhrdinkou, či prezidentkou. Všetko bolo sprevádzané pesničkami a humornými dialógmi hercov divadla Clipperton. Aj keď bola rozprávka moderne spracovaná, mohli si z nej deti vziať ponaučenie, že priateľstvo je viac ako zlatá rybka. 
      FOTOALBUM

     • Kurz korčuľovania

     • Posledný októbrový týždeň od 24. do 27.10.2022 prebiehal „Kurz korčuľovania“ v Novom Meste nad Váhom. Zúčastnili sa ho naši predškoláci, deti prvého a druhého ročníka. Deti denne počas týždňa chodili autobusom do Nového Mesta na klzisko, kde sa im venovali inštruktori korčuľovania. Na prvej hodine  tréneri z Penguin sport clubu zhodnotili korčuliarske schopnosti detí a následne ich rozdelili do skupín. Deti postupne rozvíjali svoje schopnosti. Začiatočníci získali rovnováhu, naučili sa správne kĺzať, odrážať a brzdiť na ľade. Tí zdatnejší zdokonaľovali korčuľovanie vpred a vzad,  naučili sa jazdu v drepe a brzdenie vpred a vzad. Všetky deti hravou formou zvládli základy korčuľovania. Boli odmenení diplomom a sladkosťou.
      FOTOALBUM

     • Celoslovenská informatická súťaž iBobor 2022/2023 – výsledky

     • V týždni od 7.11. do 11.11. sa pokúsilo 57 žiakov od 3. do 9. ročníka dosiahnuť čo najlepší výsledok v celoslovenskej informatickej súťaži iBobor 2022/2023. Súťažilo sa online pri školských počítačoch. Každá kategória súťažila v iný deň. V kategórii Drobec (3. ročník) súťažilo 8 žiakov, z nich 3 žiaci sú úspešní. V kategorii Bobrík (4. a 5. ročník) súťažilo 16 žiakov, 7 z nich je úspešných. V kategórii Benjamín (6.-7. ročník) súťažilo až 19 žiakov, úspešný však nie je nikto. V kat. Kadet (8.-9. roč.) súťažilo 14 žiakov, z nich 6 je úspešných. Úspešní riešitelia sú všetci súťažiaci, ktorí dosiahli aspoň polovicu "kladných bodov". Teda úspešný riešiteľ musí dosiahnuť aspoň 50 bodov v kategórii Kadet a Benjamín, aspoň 60 bodov v kategórii Bobrík a aspoň 45 bodov v kategórii Drobec. Podrobnejšie výsledky (len úspešných riešiteľov) nájdete TU. Ostatní riešitelia si svoje skóre môžu pozrieť na dolnej chodbe na nástenke našich úspechov.

     • Stolnotenisový turnaj - okresné kolo

     • V piatok 11. novembra 2022 sa 4 žiačky 2. st. vybrali s p. uč. Ostrovským reprezentovať seba aj školu do okresného kola v stolnom tenise, ktoré prebiehalo v Novom Meste nad Váhom. Súťaže sa zúčastnili za mladšie žiačky Bibiana Čavojská a Ella Miklovičová, za staršie žiačky Timea Čavojská a Eliška Huttová. Dievčatá dosiahli veľmi pekný úspech. Vybojovali tretie miesto v turnaji zo šiestich zúčastnených škôl. V zápase o finále s gymnáziom sme už vyhrávali 3:2, no nakoniec sme tesne na zápasy prehrali 4:3 (hralo sa na štyri víťazné). Dievčatá však o tretie miesto hrali super a porazili cirkevné gymnázium 4:0 a vyhrali bronzovú medailu. Eliška Huttová bola neporaziteľná, no ostatné dievčatá boli tiež výborné. Blahoželáme k úspechu všetkým zúčastneným.
      FOTOALBUM

     • Projekt Hrdá škola

     •  Krásny deň všetkým,

       máme pre Vás - žiakov, rodičov aj učiteľov našej podolskej školy jedno skvelé prekvapenie!

      Zapojili sme sa do projektu Hrdá škola. V rámci projektu sa zapojíme do niektorých aktivít, ktoré budú prebiehať naraz na mnohých školách na Slovensku. 

      Súčasne s projektom do školy prichádza aj nová školská kolekcia oblečenia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe! Hlasujte od pondelka 7. 11. 2022 do piatka  11.11.2022 o tom, ktorý z troch motívov sa Vám páči najviac. Plagát s 3  grafickými návrhmi nájdete tu: eduresized_ZSMS_Podolie__Hlasovaci_plagat_vzor_(1).png. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny a tričká, ale aj tepláky, batohy, čiapky a ďalšie kúsky oblečenia s názvom a logom školy :-) 

      Hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/a6eb2bec

      Hlasovanie nie je závislé od toho, či si v budúcnosti niečo z kolekcie kúpite alebo nie. Preto Vás prosíme, zapojte sa v čo najväčšej miere do hlasovania. Hlasovať môžu žiaci, rodičia, učitelia, zamestnanci školy. O výsledkoch hlasovania budete informovaní a taktiež budeme informovať o ďalšom postupe. Žiaci budú podrobnejšie informovaní o všetkom na triednických hodinách.

      Tak nezabudnite v pondelok hlasovať. Na hlasovanie máme iba týždeň.
      Bližšie o aktivitách projektu čítajte tu: Hrda_skola_22-23.pdf

      Viac o projekte na www.hrdaskola.cz

     • Jesenný kurz ochrany života a zdravia

     • Vo štvrtok pred jesennými prázdninami dňa 27. 11. 2022 zorganizovali učitelia 2. st. pre žiakov 5. - 9. ročníka jesenný kurz ochrany života a zdravia. Deň začal požiarnym poplachom. Školu sa podarilo evakuovať za 2 min. 30 sek. potom sa už rozpŕchli triedy po stanovištiach. 7 tried sa postupne prestriedalo na siedmich stanovištiach, kde sa aj poučili, niečo navé naučili, nacvičili, to, čo už vedeli, si zopakovali. Stanovištia boli nasledovné:  1. Dopravná výchova: Mgr. Zemková, 2. Jadrový výbuch:  Mgr. Čechvala, 3. Zdravotná  príprava I Obväzovanie)Mgr. Faboková, 4. Zdravotná príprava II. Mgr. Vienerová, 5. Topografia I.: Mgr. Muľová, 6. Topografia II.: RNDr. Maráková, Civilná ochrana Mgr. Kusenda. 
      FOTOALBUM

     • Vystúpenie pre dôchodcov v podolskom KD

     • V piatok 21. 10. 2022 sa asi 40 detí zo základnej a materskej školy vybralo poobede do podolského kultúrneho domu s jediným cieľom - potešiť podolské starké a starkých, skrátka dôchodcov pozvaných pánom starostom svojím pekným programom. Posedenie dôchodcov organizovala obec Podolie z príležitosti mesiaca úcty k starším. Po úvodnej piesni  "Slovensko moje, otčina moja" v podaní troch sólistiek ôsmačok Timei, Emmy a Lucky za sprievodu 20-členného speváckeho zboru žiakov z 2.stupňa privítal svojím krátkym príhovorom prítomných siedmak Peťo. Nasledovala báseň p. uč. Čechvalu a príhovor p. starostu Bobockého. Po ňom zaspieval zbor rezkú pieseň "A ja taká dzivočka". V rezkom tempe pokračovalo aj 6 detí z materskej školy, ktoré starkým zaspievali, zarecitovali a aj zatančili jednoduchý tanček. V tanci za nimi nezaostali ani tanečníčky z ŠKD vo farebných načuchraných sukienkach so svojím milým tancom Limonáda. Po nich nasledoval klobúkový tanec na stoličkách v podaní tretiakov. Na záver zaspieval žiacky zbor pieseň "Anka, Anka, ja ťa ľúbim", v ktorej krásne vyznel hlas siedmaka Jakuba. Po milom programe našich detí a žiakov predniesol prípitok p. starosta a nastal čas hostenia a rozhovorov pre našich starkých. K tomu im hrala dychová hudba Podolanka. Ďakujeme za príspevok do programu všetkým vystupujúcim  deťom a žiakom, ako aj p. učiteľkám, ktoré program nacvičili - p. uč. Janke a Majke Ščepkovým, p. vych. Štefánikovej, p. uč. Zemkovej a Jacolovej ako aj technikom ozvučenia a fotenia manželom Schreiberovcom.
      FOTOALBUM

     • Zasadanie žiackej školskej rady

     • V piatok 21.10.2022 zasadala cez veľkú prestávku Žiacka školská rada. Dohodla sa na celoškolskej súťaži EKOTRIEDA - čo sa v súťaži bude sledovať, hodnotiť a kto bude súťaž vyhodnocovať. Zápisnicu zo zasadania si môžete pozrieť TU.

     • Zber šípok na krúžku Hráme sa zdravo

     • 20.10.2022 sme sa s deťmi z krúžku Hráme sa zdravo vybrali zbierať šípky. Počasie nám prialo, na slniečku sme sa vyhriali, nabrali do zásoby vitamín D a vďaka šípkovým kríkom sme si urobili zásobu zase vitamínu C. V triede sme ich všetky očistili a už sa sušia na chutný čaj, ktorý si onedlho uvaríme. Deti na prechádzke spoznávali rôzne kríky s rôznymi plodmi. P.uč. Jacolová ukázala deťom, ako možno pomocou aplikácie v mobile zistiť názov a druh kríka a určiť aj to, či ide o jedlý, nejedlý alebo jedovatý plod. No a pozrite fotky, ako nám bolo spolu dobre... 
      FOTOALBUM

     • Súťaž Porsche - Mladý RobotIQ 2022

     • Vo štvrtok 22.10.2022sa dvaja naši žiaci Jakub Vičík a Martin Bobocký z 8.A zúčastnili s p. riad. súťaže Mladý RobotIQ 2022, ktorú zorganizovala firma Porsche Wekzeugbau Horná Streda v spolupráci s SPŠ Myjava. Súťažilo 10 tímov. Úlohou chlapcov bolo podľa návodu poskladať funkčný model robotického ramena vytlačeného na 3D tlačiarni a následne ho ovládať 4 ovládačmi cez servomotorčeky a splniť testovaciu úlohu - uchytenie predmetu, jeho prenos a uloženie na určené miesto. Chlapci úlohu veľmi dobre zvládli, skončili na 4. mieste z 10-ich, chýbal im len 1 bod do medailového umiestnenia. Získali účastnícke diplomy a drobné darčeky od firmy Porsche. Jakubovi a Martinovi ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.
      FOTOALBUM

     • Zasadanie Rady školy

     • V utorok 18.10.2022 sa v poobedných hodinách konalo zasadanie Rady školy. Na zasadaní sa predstavili noví členovia Rady školy a boli prerokované dokumenty školy, ktoré predstavila p. riaditeľka - Správa o VVČ za minulý šk. rok, Školský vzdelávací program pre tento šk. rok, Školský poriadok na tento školský rok. 

     • Šarkaniáda v ŠKD

     • Vo štvrtok 13.10. 2022 deti zo všetkých oddelení ŠKD využili pekné jesenné počasie a prevetrali svojich pestrofarebných šarkanov. Súťažili, ktorý šarkan vyletí najvyššie a vydrží najdlhšie lietať. Ako najlepší letci sa osvedčili šarkany Dorotky Tatárovej, Dominika Bartoša a Mateja Moravanského. Napriek malým technickým prekážkam sa deťom veselé šarkanovské popoludnie veľmi páčilo a užili si ho do sýtosti.
      FOTOALBUM

     • Deň s vitamínmi

     • Začiatkom októbra (utorok 4.10. a štvrtok 6.10.) zorganizovali pani učiteľky 1. st. v spolupráci s firmou Plantex Veselé akciu Deň s vitamínmi pre triedy 1. stupňa. Deti sa do 10.00 venovali zábavným aktivitám v triedach súvisiacich s jesenným zberom ovocia a zeleniny a s témou vitamínov. O desiatej nasadli do autobusu, ktorý ich zaviezol do Plantexu vo Veselom. S touto firmou spolupracujeme, pretože nás zastrešuje v projekte Školské ovocie. V Plantexe už na deti čakala teta, ktorá našich žiakov povodila medzi kvetinky, k drobnému ovociu, do ovocných sadov, do skladov a porozprávala im o tom, čo všetko musia ľudia spraviť, kým sa dostane jabĺčko na stôl k zákazníkovi.
      FOTOALBUM 

     • Podolský atletický štvorboj

     • V piatok 7. 10. 2022 nám prialo počasie a tak sme ho využili na zorganizovanie atletickej súťaže medzi všetkými žiakmi 2. stupňa. Súťaž niesla názov Podolský atletický štvorboj.V kategórii mladších žiačok súťažilo 23 žiačok 5. - 6. roč., v kategórii mladších žiakov súperilo 20 chlapcov 5.-6. roč. V kategŕii starších žiačok súťažilo 22 dievčat zo 7.-9. roč. a v kategórii starších žiakov o stupienok víťazov bojovalo 27 žiakov 7. - 9. roč. Súťažilo sa v 4 disciplínach: hod granátom, skok do diaľky, skok do výšky a beh (cca 500 m). V každej disciplíne sa vyhodnotilo 10 najlepších, prvý získal 10 b., druhý 9 b., atď. Nakoniec sa všetkým žiakom sčítali body za všetky disciplíny a určili sa prvé tri miesta v každej kategórii. Celkovým víťazom súťaže s najlepším výsledkom 39 b. skončil Patrik Češek zo 6.A, ktorý získal v 3 disciplínach 10 b. a v jednej 9 b. Víťazov kategórií sme zverejnili TU. Okrem kategórie najstarších žiakov sa všetci ostatní športovci správali príkladne a výborne si zasúťažili a zašportovali. Poďakovanie patrí organizátorovi súťaže Mgr. Ostrovskému, všetkým učiteľom na stanovištiach a sprievodcom skupín a taktiež vedeniu školy za ceny, diplomy a pomoc pri organizácii akcie.

      FOTOALBUM

     • Európsky deň jazykov

     • „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“

      Touto myšlienkou môžeme vyjadriť význam Európskeho dňa jazykov, ktorý si každoročne pripomíname 26.septembra. Má zdôrazniť potrebu osvojovať si cudzie jazyky, aby sa prostredníctvom nich mohli ľudia nielen dorozumievať, ale aj spoznávať  kultúru, spôsob života, literárnu tvorbu a históriu iných národov.

      V našej škole sme sa do Európskeho dňa jazykov zapojili  26. a 27. septembra 2022 na hodinách angličtiny, ruštiny a nemčiny.

      Žiaci tried 2.stupňa mali k dispozícii prezentácie, internetové články, z ktorých  sa  dozvedeli mnoho zaujímavostí   z oblastí jazykovedy, histórie jazykov a jazykovej praxe.

      Na prvom stupni sme využili rovesnícke učenie. Žiaci 8.A a 9.A pripravili pre žiakov v 3. A a 4.A zaujímavý program. Na dvoch hodinách anglického jazyka sa súťažilo, riešili sa krížovky, osemsmerovky, hádali sa hádanky, skladali sa skladačky... Starší žiaci si vyskúšali svoje pedagogické obratnosti, mladší žiaci sa nielen pobavili, ale získali aj nové jazykové vedomosti.

      V tejto tradícií by sme chceli pokračovať aj v budúcich školských rokoch.

      FOTOALBUM

     • Prvé rodičovské združenia, Rada rodičov, porada rodičov a inkluzívneho tímu

     • V pondelok 26.9.2022 sa o 16.00 hod. škola zaplnila rodičmi, ktorí prišli na 1. rodičovské združenie. Na ňom si volili triedneho dôverníka do Rady rodičov, schvaľovali dobrovoľný príspevok na činnosť RZ (bol schválený vo výške 10 € na dieťa), oboznámili sa s hospodárením RZ za minulý školský rok, tiež so zmenami v školskom poriadku, dostali potrebné informácie od triednych učiteľov. Hospodárenie RZ si môžete pozrieť TU.

      Triedni dôverníci sa stretli po triednych schôdzkach na 1. zasadaní Rady rodičov, kde sa rozlúčili s končiacou predsedníčkou RZ p. Mirkou Igazovou, zvolili novú predsedníčku RZ p. Barboru Gonovú a naplánovali si, že aby naplnili pokladňu RZ, zorganizujú 16. ročník tradičného rodičovského plesu. Taktiež sa pokúsia zintenzívniť výber 2 % z daní. Zloženie Rady rodičov nájdete TU.

      Rodičia integrovaných žiakov sa zase stretli s členmi inkluzívneho tímu, aby si nastavili pravidlá spolupráce rodičov, žiakov, asistentov učiteľa a školskej špeciálnej pedagogičky. Rodičia podpísali pripravenú dokumentáciu integrovaných žiakov.
       

     • Rodičovské združenie v ZŠ

     • Vážení rodičia!

      V pondelok 26. 9. 2022 o 16.00 hod. sa bude konať prvé triedne rodičovské združenie vo všetkých triedach 2. - 9. ročníka. Účasť na RZ je povinná, zaznie veľa úvodných informácií ku šk. roku. Triedy 1.A a 1.B už rodičovské združenie mali. Po triednych schôdzkach zasadne v školskej knižnici Rada rodičov zložená zo zvolených triednych dôverníkov (predpokladáme začiatok Rady 16.30 - 16.45 hod.) prosíme aj triednych dôverníkov za 1.A a 1.B, aby sa rady rodičov zúčastnili. Tešíme sa na Vás.