• 2017/18

        •  

          ÚSPECHY  ŽIAKOV v šk. roku 2017/18

           

          ŠKOLSKÉ SÚŤAŽE

           

          Majstrovstvá školy v cezpoľnom behu
          28. 9. 2017
          kategória 1. miesto 2. miesto 3. miesto
          kat. 1. - 2. roč.  dievčatá Eliška Huttová Anka Augustínová Simona Valovičová
          kat. 1. - 2. roč. chlapci Roderik Bučko Štefan Herák  Peter Moravčík
          kat. 3. - 4. roč.  dievčatá Laura Kosová Viktória Lacková Nikoleta Pokorná
          kat. 3. - 4. roč. chlapci Ondrej Červeňanský Matej Moravčík Matej Moravčík
          kat. 5. - 6. roč.  dievčatá Natália Svoradová
          6:30 s

          Natália Češeková
          6:36 s

          Natália Zámková
          6:52 s
          kat. 5. - 6. roč.  chlapci

          Daniel Miklo
          11:06 s

          Patrik Margetín
          11:27 s
          Marek Margetín
          13:52 s
          kat. 7. - 9. roč.  dievčatá Izabela Burzová
          8:11 s
          Timea Kirková
          8:22 s
          Anežka Porubská
          8:42 s
          kat. 7. - 9. roč. chlapci Jakub Burza
          8:45 s
          Filip Porubský
          8:58 s
          Adam Vrba
          8:59 s
          Podolský duatlon (beh, cyklistika, beh)
          28. 9. 2017
          kategória 1. miesto 2. miesto 3. miesto
          kat. dievčatá Juliana Jamborová
          23:36

          Simona Augustínová
          24:53

          Nikol Snohová
          26:50
          kat. 5. - 6. roč.  chlapci Samuel Hutta
          19:24
          Juraj Hrušovský
          19:45
          Šimon Pokorný
          22:03
          kat. 7. - 9. roč. chlapci Oliver Pisca
          17:47
          Ivan Snoha
          18:01
          Šimon Pollák
          18:31
          Absolútny víťaz Podolského 
          duatlonu
          Oliver Pisca získal pohár vďaka najlepšiemu času 
          17:47
          Hviezdoslavov Kubín - 13. 2. 2018 - školské kolo
            1. miesto 2. miesto 3. miesto
          I. kategória, próza Ghália Al Rashidi, 3A Laura Kosová, 4A Eliška Huttová, 2B
          I. kategória, poézia Sofia Fraňová, 2A - -
          III. kategória, próza Timea Kirková, 7A Anežka Porubská, 7A Viktória Farýová, 7A
          III. kategória, poézia Petra Sedláčeková, 7A Michal Čechvala, 8A Simona Strapatá, 8A
          Slávik Slovenska - 12. 4. 2018 - školské kolo
            1. miesto 2. miesto 3. miesto
          I. kategória Emma Okrucká Simona Valovičová Eliška Huttová
          II. kategória David Herceg Saša Augustínová Ester Igazová
          III. kategória Anežka Porubská Petra Sedláčeková Timea Kirková
          Spell and tell - 25. 5. 2018 - školské kolo
          1. miesto 2. miesto 3. miesto 4. miesto 5. miesto
          6. ročník - 176 b. 7. ročník - 174 b. 5. ročník - 171 b. 8. ročník - 155 b. 9. ročník - 136 b.

           

          Pytagoriáda
          13.  - 14. 12. 2017
          Podolie
          Samuel Hadbábny 3A 13 za príklady +  6 čas = 19
          Daniel Žák 3A 11 za príklady +  6 čas = 17
          Viktória Gáborová 4A 11 za príklady +  8 čas = 19
          Marek Zemko 4A 11 za príklady +  8 čas = 19
          Laura Kosová 4A 11 za príklady +  8 čas = 19
          Matúš Pollák 4A 11 za príklady +  8 čas = 19
          Petra Pagáčová 4A 11 za príklady +  8 čas = 19
          Viktória  Lacková 4A 11 za príklady +  8 čas = 19
          Ondrej Červeňanský 4A 10 za príklady +  8 čas = 18
          Nikoleta Pokorná 4A 11 za príklady +  6 čas = 17
          Adam Bobocký 5A 14 za príklady +  7 čas = 21
          David Moravčík 5A 10 za príklady +  6 čas = 16
          Samuel Hutta 6A 10 za príklady +  3 čas = 13
          Peter Círa 6A 10 za príklady +  2 čas = 12
          Juraj Strýček 7A 12 za príklady +  2 čas = 14
          Šimon Pollák 7A 10 za príklady +  3 čas = 13
          Filip Ščepko 8A 11 za príklady +  5 čas = 16
          Peter Burza 8A 10 za príklady +  4 čas = 14

           

          OKRESNÉ SÚŤAŽE

           

          Zlatá podkova, zlaté pero,
          zlatý vlas
          prednes slovenskej rozprávky
          27. 9. 2017
          Trenčín
          Petra Sedláčeková 7.A 2. miesto

          Majstrovstvá okresu
          v cezpoľnom behu
          5. 10. 2017
          Nové Mesto nad Váhom

          Jakub Burza 8.A 7. miesto zo 44
          Oliver Pisca 9.A 10. miesto zo 44
          Adam Vrba 8.A 19. miesto zo 44
          Izabela Burzová 7.A 11. miesto zo 44
          Anežka Porubská 7.A 37. miesto zo 44
          Timea Kirková 7.A 40. miesto zo 44
          Družstvo chlapcov   3. miesto z 15
          Družstvo dievčat   11. miesto z 15
          Súťaž zručnosti
          24. 10. 2017
          Nové Mesto nad Váhom
          Nikola Maráková -kat.
          informatika
          9.A 4. miesto z 25
          Adam Urban -kat.
          informatika
          8.A 19. miesto z 25

          Filip Porubský - kat.
          strojárstvo

          8.A 13. miesto z 25
          Filip Ščepko - kat.
          strojárstvo
          8.A 19. miesto z 25
          Olympiáda zo slovenského
          jazyka a literatúry
          29. 11. 2017
          Nové Mesto nad Váhom
          Paulína Gúčiková 9.A 3. miesto
          Technická olympiáda
          30. 11. 2017
          SPŠ Nové Mesto nad Váhom
          Peter Burza
          Patrik Gúčik
          8.A
          9.A
          2. miesto
          Juraj Strýček 7.A 3. miesto

          Streľba zo vzduchových
          zbraní

          1.12.2017

          Podolie

          družstvo starších žiakov v zložení:
          Filip Porubský, Lea Hrušovská,
          Roman Černý (821 b.)
            1. miesto
          postup na kraj
          družstvo mladších žiakov v zložení:
          Anežka Porubská,
          Miška Hluchá, Adam Bobocký (805 b.)
           

          1. miesto
          postup na kraj

          Filip Porubský - jenotlivec 285 b. 8.A 1. miesto
          Sára Šimnová - jednotlivec 271 b. 7.B 3. miesto
          postup na kraj
          Anežka Porubská - jednotlivec 278 b. 7.A 1. miesto
          Miška Hluchá - jednotlivec 264 b. 7.A 2. miesto
          Adam Bobocký - jednotlivec 263 b. 5.A 3. miesto
          Okresné kolo v basketbale
          20.12.2017
          Nové Mesto nad Váhom

          Reprezentovali nás Oliver Pisca,
          Richard Fišer, Daniel Doležel,
          Filip Ugroczi, Jakub Burza,
          Kristián Paulech, Adam Vrba,
          Filip Porubský,Samuel Hutta

          6.-9. 3. miesto
          z 5 škôl


          Matematická olympiáda
          24.1.2018
          Nové Mesto nad Váhom

          Paulína Gúčiková 9.A 3. miesto
          úspešný riešiteľ

          Dejepisná olympiáda
          15.2.2018
          Nové Mesto nad Váhom

          Paulína Gúčiková (82 b. zo 100) 9.A 3. miesto zo 17
          úspešný riešiteľ
          Sabína Kožáková  (81 b. zo 100) 7.B 4. miesto zo 17
          úspešný riešiteľ
          Samuel Hutta  (64 b. zo 100) 6.A 6. miesto zo 14
          úspešný riešiteľ

          Pytagoriáda
          13.3. a 14.3.2018

          Nové Mesto nad Váhom

          Samuel Hadbábny (23 b. = 13+10) 3.A 1. miesto zo 16
          úspešný riešiteľ
          Filip Ščepko (16 b. = 11+5) 8.A 3. miesto z 29
          úspešný riešiteľ
          Peter Círa (17 b. = 11+6) 6.A 10. miesto z 25
          úspešný riešiteľ
          Samuel Hutta (16 b. = 10+6) 6.A 13. miesto z 25
          úspešný riešiteľ
          Adam Bobocký (19 b. = 10+9) 5.A 18. miesto z 32
          úspešný riešiteľ
          Hviezdoslavov Kubín
          23.3.2018
          Nové Mesto nad Váhom
          Petra Sedláčeková 7.A 2. miesto
          Chemická olympiáda
          23.3.2018
          Nové Mesto nad Váhom
          Paulína Gúčiková 9.A 7. miesto z 26
          úspešný riešiteľ
          Filip Ščepko 8.A 15. miesto z 26
          úspešný riešiteľ
          Adam Urban 8.A 17. miesto z 26
          úspešný riešiteľ
          Programátorská súťaž
          Baltie 2018
          11. 4. 2018
          Dubnica nad Váhom
          Juraj Strýček - kat. C 7.A okres - 1. miesto
          kraj - 8. miesto
          Marek Kriššák - kat. C 7.A okres - 2. miesto
          kraj - 9. miesto
          Timotej Macháč - kat. C 7.A okres - 3. miesto
          kraj - 11. miesto
          Adam Bobocký - kat. B 6.A okres - 1. miesto
          kraj - 12. miesto
          Matematická olympiáda
          17. 4. 2018
          Nové Mesto nad Váhom
          Filip Ščepko 8.A 1. miesto z 15
          úspešný riešiteľ
          Simona Augustínová 6.A 3. miesto z 22
          úspešný riešiteľ
          Peter Burza 8.A 7. miesto z 15
          úspešný riešiteľ
          Biologická olympiáda
          25. 4. 2018
          Nové Mesto nad Váhom
          Adam Al Rashidi - kat. D 7.A 10. miesto z 21
          úspešný riešiteľ
          Juraj Strýčrk - kat. D 7.A 12. miesto z 21
          úspešný riešiteľ
          Adam Zemko - kat. D 6.A 18. miesto z 21
          úspešný riešiteľ
          Slávik Slovenska
          10. 5. 2018
          Nové Mesto nad Váhom
          Emma Okrucká 3.A 3. miesto
          OK v atletike
          11. 5. 2018
          Nové Mesto nad Váhom
          Jakub Burza - skok do výšky 159 cm 8.A 1. miesto
          postup na kraj
          štafeta chlapci 4 x 60 m
          Ščepko, Pisca, Burza, Doležel
            2. miesto
          Emma Ščepková - beh na 60 m 7.B 3. miesto
          Daniel Doležel - beh na 60 m 9.A 4. miesto
          Daniel Doležel - beh na 300 m 9.A 5. miesto
          Oliver Pisca - beh na 300 m 9.A 6. miesto
          Filip Ščepko - beh na 1000 m 8.A 7. miesto
          Emma Ščepková - beh na 300 m 7.B 4. miesto

           

          OBLASTNÉ SÚŤAŽE

           

          Turnaj vo futsale
          23. 10. 2017
          Nové Mesto nad Váhom
          Paulech, Vrba, Burza J., Pisca, Ondrejka, Zámek, Hutta 6.-9. 4. miesto zo 4
          bez postupu
          Turnaj vo floorbale
          24. 10. 2017
          Nové Mesto nad Váhom
          Gúčik, Pisca, Ondrejka, Doležel, Vrba, Hutta, Zámek 6.-9 3. miesto z 3
          bez postupu
          Straňanská laťka
          28. 11.2017
          Strání
          Emma Ščepková 7.B 2. miesto
          Spell and tell
          1. 2. 2018
          Vrbové
          Sabína Kožáková 
          Adam Urban
          Filip Ščepko

          7B
          8A
          8A

          3. miesto

           

           

          KRAJSKÉ SÚŤAŽE

          ...a slovo bolo u Boha...
          prednes kresťanskej
          poézie a prózy
          8. 12. 2017
          Trenčín
          Petra Sedláčeková 7.A 3. miesto
          Krajské kolo v streľbe
          zo vzduchových zbraní
          9. 3. 2018
          Podolie
          Adam Bobocký -265 bodov 
          (nový osobný rekord)
          5.A 2. miesto
          Anežka Porubská - 276 bodov 7.A 1. miesto
          Michaela Hluchá - 254 bodov 7.A 3. miesto
          Roman Černý - 279 bodov 
          (nový osobný rekord)
          8.A 2. miesto
          Filip Porubský - 276 bodov 8.A 4. miesto
          Sára Šimnová - 277 bodov 
          (nový osobný rekord)
          7.B 2. miesto
          Lea Hrušovská - 271 bodov 
          (nový osobný rekord)
          8.A 4. miesto
          Družstvo - mladší žiaci/žiačky
          Anežka Porubská (276), Michaela Hluchá (254), 
          Adam Bobocký (265
          ) = 795 bodov
            1. miesto
          postup na
          M SR
          Družstvo - starší žiaci/žiačky
          Filip Porubský (276), Lea Hrušovská (271), 
          Roman Černý (277) = 826 bodov
           

          1. miesto
          postup na

          M SR

          Programátorská súťaž
          Baltie 2018
          26. 4. 2018
          Dubnica nad Váhom
          Juraj Strýček - kat. C 7.A kraj - 8. miesto z 12
          SR - 27. miesto zo 47
          Marek Kriššák - kat. C 7.A kraj - 10. miesto z 12
          SR - 31. miesto zo 47
          Timotej Macháč - kat. C 7.A kraj - 11. miesto z 12
          SR - 39. miesto zo 47
          Adam Bobocký - kat. B 6.A kraj - 12. miesto z 15
          SR - 69. miesto z 81
          IQ olympiáda
          7. 5. 2018
          Trnava
          regionálne kolo
          Západné Slovensko
          Richard Fišer 9.A 69. miesto z 80 súťažiacich
          bez postupu do finále

          Krajské kolo 
          v atletike
          17.5.2018
          Dubnica nad Váhom

          Jakub Burza 8.A 8.-14. miesto
          skok do výšky
          výkon 150 cm

           

           

          CELOSLOVENSKÉ SÚŤAŽE

          Všetkovedko
          30.11.2017
          Podolie
          Samuel Hadbábny 3.A 4. miesto v SR - 5 smajlíkov
          titul Všetkovedko školy

          úspešnosť 99,11 %
          Matúš Pollák 4.A 14. miesto v SR - 4 smajlíci
          titul Všetkovedko

          úspešnosť 95,54 %
          Pavol Zemko 23.A 50. miesto v SR - 4 smajlíci
          titul Všetkovedko

          úspešnosť 73,14 %
          EXPERT geniality show
          30.11.2017
          Podolie
          Adam Zemko 6.A

          téma Svetobežník a Tajomstvá prírody
           150. miesto z 1465. súťažiacich, diplom EXPERT

          Samuel Hutta 6.A téma Svetobežník, diplom EXPERT
          Šimon Pollák 7.A téma Tajomstvá prírody, diplom EXPERT
          Adam Al Rashidi 7.A téma Tajomstvá prírody, diplom EXPERT
          Adam Urban 8.A téma Dejiny, udalosti, umenie, diplom EXPERT
          Peter Burza 8.A  téma Svetobežník, diplom EXPERT

          iBOBOR
          9. - 10. 11. 2017
          Podolie

           

          V kat. Benjamíni (6., 7.r.)
          súťažilo v SR 17 283 žiakov,
          z toho 4 695 (27,2%) bolo
          úspešných (75 percentil).

           

          V kat. Kadeti (8., 9. r.)
          súťažilo v SR 14 687 žiakov,
          z toho úspešných riešiteľov
          bolo
          5 094 (34,7%
          )

          Emma Ščepková 7.B 361. - 435. miesto, 98. percentil
          Simona Augustínová 6.A 436. - 483. miesto, 97. percentil
          Marek Kriššák 7.A 1055. - 1087. miesto, 94. percentil
          Juraj Strýček 7.A 1126. - 1346. miesto, 93. percentil
          Peter Círa 6.A 1695. - 1709. miesto, 90. percentil
          Timotej Macháč 7.A 3033. - 3468. miesto, 82. percentil
          Samuel Hutta 6.A 3439. -  3468. miesto, 80. percentil
          Juraj Kriššák 6.A 4680. -  4695. miesto, 73. percentil
          Patrik Gúčik 9.A 584. -  777. miesto, 96. percentil
          Filip Ugroczi 9.A 584. -  777. miesto, 96. percentil
          Paulína Gúčiková 9.A 1394. -  1464. miesto, 91. percentil
          Nikola Maráková 9.A 2770. - 2858. miesto, 81. percentil
          Filip Ščepko 8.A 3159. - 3175. miesto, 78. percentil
          Adam Ondrejka 9.A 3865. -  3888. miesto, 74. percentil
          Adm Urban 8.A 3865. - 3888. miesto, 74. percentil

          Majstrovstvá SR
          v streľbe zo vzduchovky
          13. 4. 2018
          Sv. Peter

          Adam Bobocký 5.A 12. miesto zo 17 strelcov - 270 b.
          Anežka Porubská 7.A 15. miesto z 23 strelkýň - 266 b.
          Filip Porubský 8.A 18. miesto z 24 strelcov - 277 b.
          Roman Černý 8.A 21. miesto z 24 strelcov - 270 b.
          Lea Hrušovská 8.A 10. miesto zo 16 strelkýň - 274 b.
          družstvo st. žiakov   8. miesto z 8

          IQ olympiáda kat. B

          19. 4. 2018

          (11170 riešiteľov v SR a 919 riešiteľov v kraji)

          Richard Fišer 9.A 14. v kraji, 189. - 208. v SR
          kvantil v SSR 98,23, regionálny finalista
          Oliver Pisca 9.A 215. - 223. v kraji, patrí medzi 75%
          najlepších riešiteľov v SR,
          kvantil v SR 98,23
          Juraj Strýček 7.A 224. - 235. v kraji, patrí medzi 75%
          najlepších riešiteľov v SR,
          kvantil v SR 76,62
          Simona Augustínová 6.A 236. - 245. v kraji, patrí medzi 75%
          najlepších riešiteľov v SR,
          kvantil v SR 75,60
          Samuel Hutta 6.A 287. - 296. v kraji, patrí medzi 75%
          najlepších riešiteľov v SR,
          kvantil v SR 74,49
          Juraj Kriššák 6.A 365. - 379. v kraji, patrí medzi 75%
          najlepších riešiteľov v SR,
          kvantil v SR 61,13
          Karin Puváková 6.A 458. - 472. v kraji, patrí medzi 75%
          najlepších riešiteľov v SR,
          kvantil v SR 52,86
          Judita Červeňanská 9.A 489. - 502. v kraji, patrí medzi 75%
          najlepších riešiteľov v SR,
          kvantil v SR 49,77
          Klokanko
          19. 3. 2018
          výsledky v máji
          Samuel Hadbábny 3.A 1. - 38. miesto v SR
          školský šampión
          úspešnosť 100%

           

          MEDZINÁRODNÉ SÚŤAŽE


          Nasloucháme naší zemi
          medzinárodná literárna súťaž
          Eva Hochelová
          báseň "Vesmírny biliard"
          7.A 1. miesto
          Kristína Valovičová
          báseň "Keby som mala moc ...vidieť všetko
          inak ako ostatní"
          7.A 3. miesto