• Školská knižnica

• Projektové aktivity projektu „Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc“

Projekt sme podávali v apríli 2013. V auguste 2013 boli zverejnené výsledky projektu na stránke MŠ SR, my sme boli medzi vybranými úspešnými projektami. Rozpočet projektu je 4.050 €.

Projekt má vlastnú webovú stránku: http://zspodolie-kniznica.webnode.sk/

September 2013

• Obstaranie knižnično-informačného systému, multifunkčného zariadenia,  počítačových zostáv pre knihovníka a pre užívateľov, nábytku do oddychovej čítacej zóny (Z: riaditeľka, ekonómka)
          • Nákup knižných titulov a výukových digitálnych titulov v súlade s obsahom ŠkVP POJEM (Z: vedúce bývalých knižníc – Mgr. Kiková, Mgr. Hanzlíková, Mgr. Gúčiková)
          • Vytvorenie databázy existujúcich a nových titulov v printovej a digitálnej podobe v KIS, zoznámenie sa knihovníka s používaním KIS (Z: vedúce bývalých  knižníc)
          • Propagácia projektu (Z: riaditeľka)
          • Slávnostné otvorenie školskej knižnice
          • Exkurzia do knižnice – všetky triedy podľa časového rozpisu (Z: všetci učitelia SJL a triedni učitelia)
          • Vyhlásenie súťaže pre všetkých užívateľov knižnice: „O najaktívnejšieho čitateľa školskej knižnice“.

Október 2013

• Mesiac rozprávok pre 1. – 5. roč. - ranné čítanie jednej rozprávky 2x do týždňa,  prepojenie do iných predmetov, plnenie úloh podľa veku žiakov - návrh ilustrácie titulnej strany, tvorba leporel v skupinách, hľadanie informácií o spisovateľovi, tvorba plagátov (Z: Mgr. Hanzlíková, Mgr. Gúčiková)
          • Rozbehnutie práce záujmových krúžkov v priestoroch školskej knižnice - krúžok Svet rozprávok, Divadelno-tanečný krúžok, Prírodovedný krúžok (Z: vedúci krúžkov)
          • Obnovenie vydávania školského časopisu (Po)Školák, reprografické práce na vydaní 1. čísla 2. ročníka časopisu (Z: Mgr. Kiko, Kiková)
          • Zachráňme  poškodené knihy - aktivita pre žiakov 2. st.- tvorba ilustrovaných obalov, lepenie kníh (Z: Mgr. Rosinská, Mgr. Kiková) – spolupráca s VYV, TBR, SEE
          • Spoznávame regionálnych spisovateľov – projektový deň pre žiakov 2. st. (Z: triedni učitelia 2. st.)
          • Medzinárodný deň knižníc:
            • Záložka do knihy spája svet – 4. ročník projektu - ŠKD
            • Súťaž o naj...  knihu z domácich knižníc spojená s výstavkou (najmenšia, najhrubšia, najstaršia, najkrajšie ilustrovaná, najtenšia, najľahšia, najťažšia)

November 2013

• Noc v knižnici s rozprávkou 1. – 5. roč. (Z: triedni učitelia)
          • Večerné strašidelné čítanie pri čaji pre žiakov 2. st.(Z: Mgr. Kiková)
          • Deň  ITV v knižnici učíme sa hľadať informácie z rôznych zdrojov (Z: triedni učitelia)
          • Rozprávky starých materí – starí rodičia čítajú deťom, deti čítajú starým rodičom – akcia z príležitosti Mesiaca úcty k starším (1. – 4. roč.) (Z: Mgr. Gúčiková)
          • Rozprávkový kvíz pre žiakov 1. – 5. roč. (Z: Mgr. Hanzlíková)
          • Beseda s regionálnym spisovateľom pre žiakov 2. st. (Z: Mgr. Kiková, PaedDr. Kiko)
          • Poobedie s jubilantom spisovateľom pre žiakov 2. st. (Z: Mgr. Kiková, PaedDr. Kiko)
          • Malí menším - akcia pre predškolákov, interaktívne vyučovanie u prváčikov pre predškolákov, čítanie rozprávok z plagátov, ktoré vytvorili žiaci počas Mesiaca rozprávok, podarovanie leporel deťom MŠ  za odmenu (Z: Mgr. Hanzlíková, Mgr. Trpíšková)