• Športový deň prvákov a druhákov

     • Vo štvrtok 24. 6. 2021 sa naši prváci a druháci rozhodli stráviť teplý júnový deň v parku v Častkovciach. Nabalení jedlom, pitím a dobrou náladou sme vyrazili o 8:00 zo školy. Cesta nám rýchlo ubehla a onedlho sme sa rozložili v parku pod veľkými stromami. V chládku sme sa posilnili jedlom a zatiaľ pani učiteľky pripravili športové a zábavné hry. V skupinách sme sa hrali s loptami, chlapci si zahrali futbal, na dekách sme oddychovali a spomínali na zážitky z tohto školského roka. V cukrárni nás čakali výborné zákusky, ktoré nám podarovala pani Petra Madrová, za čo jej aj touto cestou veľmi pekne ďakujeme. Postupne sme sa osviežili nanukom a ovocnou šťavou. Do parku prišli za nami aj predškoláci, s ktorými sme sa tiež zabavili. Čas rýchlo ubehol a my sme sa museli vrátiť po horúcom slniečku späť. Prišli sme síce unavení, ale prežili sme krásny a veselý deň.
      FOTOALBUM

     • Koncoročný výlet 3.A a 4.A - informujú tretiaci

     • Dňa 24.6. sme išli na koncoročný výlet. Najprv sme čakali asi 15minút, kým prišiel autobus, lebo meškal. Konečne sme nastúpili, bol tam príjemný vzduch. Po ceste sme videli dom a pomník Ľudmily Podjavorinskej v Bzinciach pod Javorinou. V ceste sme pokračovali na Veľkú Javorinu. Od Holubyho chaty sme išli pri vysielač. Tam sme sa nadesiatovali a urobili sme si fotografie okolia. Vrátili sme sa opačnou stranou. Autobus nás odviezol na MiniFARMU pri Lubine. Tam sme videli prasiatka, danielice, malého jeleňa a sliepky... Kúpili sme si aj suveníry. Najlepšie bolo, že sme mohli hladkať zvieratá a kŕmiť ich.

      Zasmiali sme sa, keď sme v jednej klietke videli dve mačky a jedného zajaca, mal veľké uši. 

      Veľmi sa nám tam páčilo.

      Ondrej, Roman, Mateo (3. A)

       

      Vo štvrtok 24. 6. sme išli na výlet. Trošku dlhšie sme čakali na autobus, lebo meškal.

      Cestou sme sa zastavili pri rodnom dome Ľudmily Podjavorinskej.

      Potom nás autobus vysadil pri Holubyho chate. Odtiaľ sme išli na Veľkú Javorinu. Bol tam krásny výhľad na Slovensko a Česko. Keď sme sa nadesiatovali, autobus nás odviezol na MiniFARMU v Lubine. Pozreli sme si všelijaké zvieratká. Mohli sme nakŕmiť  lamu, daniela, kozičky a ovečky. Potom sme plní zážitkov išli späť do Podolia.

      Aurel, David a Riško (3. A)

       

       

      24.6. sme išli na výlet na Veľkú Javorinu. Kráčali sme k vysielaču a potom sme išli dole po poľnej ceste k Holubyho chate. Cestou z Javoriny sme sa zastavili na MiniFARME v Lubine. Videli sme zaujímavé zvieratká, napríklad lamu, moriaky, mačičky, zajaca, ktorý bol pekný biely. Pokupovali sme si suveníry aj občerstvenie.

      Ďakujeme za pekný výlet s našou pani učiteľkou.

      Viki, Abigail (3. A)

       

       

      Dňa 24.6 sme boli na výlete so 4.A. Boli sme na Veľkej Javorine a MiniFARME v Lubine, popri ceste sme videli dom Ľudmily Podjavorinskej. Na farme sme mohli kŕmiť aj hladkať zvieratká. Najviac sa nám páčila malá kozička a somárik. Bolo to super.

      Lenka, Žanetka, Izabelka (3. A)

       

       

      Vo štvrtok  24.6. sme sa so  4.A vybrali na výlet. Ráno nám meškal autobus. Keď konečne prišiel, vyštartovali sme. V Bzinciach pod Javorinou sme si pozreli dom Ľudmily Podjavorinskej. Navštívili sme Veľkú Javorinu, boli sme na vysielači. Potom sme išli na MiniFARMU na Lubine. Všetky zvieratká sa nám​ veľmi páčili. Mohli sme si nakŕmiť a pohladkať. Dokonca sme mohli očesať somárika. Bola tam aj lama, ktorá vôbec na nás nepľula. Bola sranda.

      Vaneska, Nellka, Sofi  (3. A)

     • Koncoročný výlet 4.B do Vrbového

     • Každé obdobie v našich životoch raz skončí. Aj štvrtáci z béčky, ktorí boli spolu s pani učiteľkou Hercegovou  celé 4 roky, sa s ňou musia tento rok rozlúčiť. Rozlúčili sa teda výletom do blízkeho mestečka - Vrbové. Spoznali krásne pamiatky - synagógu, šikmú vežu, priehradu Čerenec, kúriu Mórica Beňovského, ale aj gymnázium, či dve základné školy. Výlet bol náročný, lebo bolo veľmi teplo. Avšak v tieni krásnych stromov sme načerpali dosť energie a  silu, aby sme sa mohli ešte kde tu niečo zahrať. Výlet nebol len o spoznávaní mestečka, ale aj o využití vedomostí detí z prírodovedy či vlastivedy. Pomenovávali sme stromy, bylinky, lúčne kvety, hmyz, ryby či vtáky. Bolo nám super. Unavení, no plní zážitkov a pocitov sme nasadli do autobusu a tichúčko pozorovali krásu našej Zeme. Spolu, poslednýkrát.

      Mgr. Gabriela Hercegová

      FOTOALBUM

     • Skrátenie vyučovania

     • Vzhľadom na vysoké teploty, ktoré nás čakajú v tomto týždni a vzhľadom na prehriate učebne školy od dnes 21.6.2021 dočasne skracujeme až do odvolania  vyučovacie hodiny na 40 min a všetky prestávky okrem desiatovej na 5 min.

      Rozpis zvonenia pondelok:

      0. 7.40 - 7.55 THF

      1. 8.00 - 8.40

      2. 8.45 - 9.25

      3. 9.35 - 10.15

      4. 10.20 - 11.00

      5. 11.05 - 11.45

      6. 11.50 - 12.30

      Rozpis zvonenia utorok - piatok:

      1. 7.50 - 8.30

      2. 8.35 - 9.15

      3. 9.30 - 10.10

      4. 10.15 - 10.55

      5. 11.00 - 11.40

      6. 11.45 - 12.25

       

     • Výskyt vší

     • Vážení rodičia! 

      Upozorňujeme, že máme hlásený výskyt vší v 2.A triede.  Je možný výskyt aj v 1.A triede, keďže deti chodia spolu do ŠKD1.  Prosíme Vás, aby ste deťom skontrolovali vlasy. V prípade výskytu vší treba dieťa nechať doma a začať ihneď s preventívnymi opatreniami. Do školy sa môže vrátiť až po kontrole lekárom a len s potvrdením o bezinfekčnosti dieťaťa. Ak zistíme v škole pedikulózu u Vášho dieťaťa, kontaktujeme Vás a v záujme ostatných detí takéto dieťa posielame domov.
      Tu poskytujeme materiál na pomoc v boji proti pedikulóze: preventivne_opatrenia__pedikuloza_vsi(1).pdf

     • Ypsilon - slovina je hra

     • Dostali sme vyhodnotenie celoslovenskej súťaže Ypsilon - slovina je hra, do ktorej sa zapojili aj žiaci našej školy, hlavne žiaci z 1. stupňa. Súťaž bola celoslovenská a  tak bola silná konkurencia. vecnými cenami a diplomami organizátori súťaže oceňovali iba prvých troch najlepších riešiteľov v každej kategórii. Z našich 37 riešiteľov síce vecnú cenu nik nezískal, ale ako škola sme skončili na peknom 5. mieste, pretože všetci naši riešitelia spolu dosiahli výborný priemer testov - 94,57 %. Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť a p. uč. Zemkovej za koordináciu súťaže.

      eduresized_Ypsilon.JPG

     • Spolu múdrejší

     • Aj v mesiaci jún v rámci rozvojového projektu SPOLU MÚDREJŠÍ doučujeme  deti, ktoré majú po dištančnom vzdelávaní problémy s učivom. Náne rozbehnuté skupiny, ktoré sa už v máji doučovali. Milí žiaci, ak by ste potrebovali našu pomoc, treba sa ozvať a prísť za pani riaditeľkou.

   • Prihlásenie

   • Kontakty

    • Základná škola s materskou školou, Podolie 804
    • schreiberova@zspodolie.sk
    • schreiberova@zspodolie.sk
    • ZŠ - sekretariát: 032 7408411
    • ZŠ: 032 7408412, 032 7408413
     MŠ: 032 7408414
     ŠJ: 032 7408415
     ZŠ - mobil: 0911 961 480
    • Podolie 804
     91622 Podolie
     Slovakia
    • 036125431
    • 2021628609
    • Riaditeľka školy:
     RNDr. Janka Schreiberová - 032/7408412
     schreiberova@zspodolie.sk
    • Zástupkyňa riaditeľky pre ZŠ:
     RNDr. Daniela Maráková - 032/7408413
     marakova@zspodolie.sk
    • Zástupkyňa riaditeľky pre MŠ:
     Slavka Fogašová - 032/7408414
     mspodolie@gmail.com
    • Vedúca školskej jedálne:
     Mariana Porubská - 032/7408415
     sjedalenpodolie@gmail.com